O FIRMIE

 URZĄDZENIA

MAPA STRONY

 CERTYFIKATY

KONTAKT

systemy alarmowe systemy CCTV systemy przeciwpożarowe kontrola dostępu i rejestracja czasu pracy wideodomofony

 

TELEWIZJA PRZEMYSŁOWA CCTV

 

Systemy telewizji przemysłowej mają na celu obserwację obszaru za pomocą kamer wyposażonych w obiektywy. Najważniejszymi parametrami definiującymi jakość obrazu przetwarzanego przez kamerę jest ilość linii TVL w kamerach analogowo cyfrowych lub ilość pikseli w kamerach cyfrowych, czułość wyrażana w luxach oraz typ przetwornika.
Obiektyw umożliwia rzutowanie obrazów widzianych obiektów na przetwornik CCD lub CMOS. W obiektywach ze zmienną ogniskową możemy regulować kąt widzenia obiektywu co pozwala na zbliżanie lub oddalanie obserwowanych obiektów.
Rejestratory cyfrowe pozwalają zapisać obraz z kamer na dyskach twardych. Coraz rzadziej stosuje się magnetowidy gdzie obraz zapisywany był na taśmach. Jakość obrazu zapisanego na taśmie pozostawiała wiele do życzenia a przeglądanie zapisanego materiału było bardzo czasochłonne. O jakości zapisywanego obrazu informują dwa najważniejsze parametry: liczba klatek wyświetlanych w ciągu jednej sekundy oraz rozdzielczość. Czas zapisu uzależniony jest oczywiście od wielkości samego dysku a także od rozdzielczości i liczby klatek.
Rejestratory cyfrowe mają jeszcze jedną ważną zaletę. W każdej chwili można połączyć się z nim przez sieć internetową i wyświetlić obraz z kamer na ekranie komputera a nawet na ekranie telefonu komórkowego.
Nowoczesne rejestratory posiadają wbudowany multiplekser który umożliwia wyświetlenie obrazów z kilku kamer na jednym monitorze. Stosuje się monitory LCD lub analogowe CTR. Należy jednak pamiętać że monitory LCD są mniejsze gabarytowo jednak jakość obrazu na analogowym monitorze CRT w przypadku kamer analogowo cyfrowych CCD jest bardziej wyrazisty.
Od kilku lat można zauważyć coraz większe zainteresowanie kamerami cyfrowymi megapikselowymi. Obraz z tych kamer wyświetlany jest w pikselach a nie jak w przypadku kamer analogowo cyfrowych w liniach. Kamery megapikselowe są na dzień dzisiejszy zdecydowanie droższe od analogowych jednak otwierają nowe możliwości w dziedzinie telewizji przemysłowej, a w niedalekiej przyszłości będą stanowiły standard.

 

Instalujemy systemy telewizji dozorowej następujących producentów:

Obrazek